Szkoła Tańca Riviera, Warszawa
TANIEC
W PARACH  
TANIEC
SOLO  
ZUMBA
FITNESS  
ZAJĘCIA
DLA DZIECI  
ZAJĘCIA
DLA MŁODZIEŻY  
ZAJĘCIA
DLA SENIORÓW  
TANIEC BRZUCHA

TANIEC BRZUCHA(taniec arabski, taniec orientalny)

Jest to rodzaj tańca solowego wykonywanego głównie, ale nie wyłącznie przez kobiety. Popularny na terenach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jego najważniejsze cechy to ruchy bioder, brzucha, biustu i ekspresyjne ruchy rąk. Elementem bardzo charakterystycznym w belly dance (inna nazwa tańca brzucha)jest tzw. Shimmy czyli drżący ruch bioder wprawiający w drgania również brzuch tancerki. Rekwizyty używane często przez tancerki to: saggaty, miecze, chusty oraz laski.

Taniec orientalny jakim jest brzucha nie posiada żadnych spisowych reguł. Jest sztuką żywą, która ciągle się rozwija i zmienia. Taniec wykorzystywany w poszczególnych krajach różni się nieznacznie między sobą. Są to jednak różnice trudno zauważalne. Ze względu na kraj pochodzenia, wyróżnia się takie style tańca brzucha:

- egipski
- libański
- syryjski
- turecki.

W Syrii każda dziewczyna uczy się tańczyć. W tańcu nie ma się kompleksów, tu trzeba czuć się w 200% kobieta, znać swoje ciało i dbać o nie. Trzeba też słuchać muzyki i dopasować ją do melodii ciała. To okazywanie emocji w bardzo subtelny sposób. Ruchy mogą być energiczne, żywe i skoczne, albo powolne i delikatne.

Taniec belly dance charakteryzuje się czymś w rodzaju „niewinnej kokieterii”. Kobieta bez względu na tuszę powinna czuć się lekką i piękną, umieć się bawić ze samą sobą, by wciągnąć w grę innych. Dobra tancerka potrafi połączyć energię publiczności z własną, i w ciągu kliku sekund nawiązać naturalny kontakt.

Taniec wschodni, czyli taniec raks szarki, bazuje na ruchach bioder i brzucha. Jest tajemnicą kobiet, ich językiem bez słów. To pewnie dlatego wzbudza tyle emocji. Najważniejsze jest to, aby ruch był naturalny, nie wyreżyserowany – wyjątkiem są tańce grupowe.

Pełne kształty są oznaką witalności i płodności, ale te okrągłości nie są „byle jakie”. O taką figurę jest o wiele trudniej zadbać. Skóra musi być napięta, brzuch okrągły, ale bez załamań, mięśnie silne, ale niewidoczne. Włosy powinny być długie i grube, a stopy i dłonie ozdobione henną. Na to wszystko arabskie kobiety mają swoje naturalne sposoby. Nawet kyhi, czarny barwnik do malowania oczu, jest wyciągiem roślinnym, dlatego większość tradycyjnych kosmetyków ma właściwości lecznicze.

Na zajęciach nauczycie się łączyć kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk. Będziecie robić niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece. Będziecie bogatsze zarówno na poziomie fizycznym jak i duchowym. Zajęcia ta wpływają pozytywnie na kręgosłup, wzrost giętkości ruchów i pozbycie się napięć. Na zajęcia tańca brzucha zapraszamy wyłącznie panie.

 

GRAFIK
STYL
POZIOM
LOKALIZACJA DZIEŃ GODZINA INSTRUKTOR DATA
PIERWSZYCH ZAJĘĆ
INFO ZAPISY
Taniec brzucha
średnio zaawansowany
CENTRUM środa 17:10 - 18:20 Monika Daniluk 2024-02-07 Taniec soloKOD: BZ1/ML24        ZAPISZ SIĘ
Taniec brzucha
początkujący / kontynuacja
CENTRUM wtorek 17:10 - 18:20 Monika Daniluk 2024-02-06 Taniec soloKOD: BP1/ML24        ZAPISZ SIĘ
CENNIK
CENNIK PAKIET 4
WEJŚĆ
PAKIET 8
WEJŚĆ
PAKIET 12
WEJŚĆ
JEDNORAZOWE
WEJŚCIE
TANIEC 60 min 190,00 zł 340,00 zł 450,00 zł 60,00 zł
TANIEC 70 min 220,00 zł 380,00 zł 520,00 zł 70,00 zł
GALERIE INSTRUKTORZY PROMOCJE
 
NASI PARTNERZY:
Klub Stodoła
eCard
Fundusz Wsparcia Kultury
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Wsparcie otrzymało Centrum Klubowe - Dom Kultury s.c. Wiesław Pękala Ewa Pękala.
Copyright by Riviera Szkoła Tańca. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by KOFS.pl. Powered by XIDEMIA CMS.