Szkoła Tańca Riviera, Warszawa
TANIEC
W PARACH  
TANIEC
SOLO  
ZUMBA
FITNESS  
ZAJĘCIA
DLA DZIECI  
ZAJĘCIA
DLA MŁODZIEŻY  
ZAJĘCIA
DLA SENIORÓW  
FLAMENCO

Taniec flamenco to folklor cyganów andaluzyjskich, którzy przybyli na Półwysep Iberyjski ok. XVI w. Ponieważ tereny te przez stulecia zamieszkiwały różne narody, zarówno w śpiewie jak i w tańcu odnaleźć można wyraźne wpływy ich kultur - między innymi kultury mauretańskiej i żydowskiej.

Hiszpańskie flamenco tworzą nierozerwalnie związane ze sobą śpiew, taniec i muzyka (cante, baile, toque). Jako pierwszy ukształtował się śpiew oparty na rytmie. Nieco później pojawił się taniec, stanowiący początkowo formę ilustracji do pieśni.

Taniec flamenco jest najczęściej solowy - to indywidualna forma wypowiedzi, zawierająca zawsze pewien element improwizacji. Powszechnie kojarzona z tym rodzajem muzyki gitara pojawiła się stosunkowo niedawno. Jako instrument solowy, prowadzący, lub nawet zastępujący śpiew została rozwinięta dopiero na początku XX w.

RUMBA

To bardzo radosny, rytmiczny i w dużym stopniu opierający się na improwizacji styl flamenco. Wywodzi się z Ameryki Południowej, a do jego popularyzacji w Andaluzji przyczynił się teatr. Obok sevillany i bulerii jest jednym ze stylów najczęściej tańczonych na fiestach (imprezach flamenco)

ALEGRIAS (hiszp. alegre - wesoły)

Styl flamenco bardzo radosny, dynamiczny, liczony na 12. Od innych stylów flamenco (palos) różnią go m.in. charakterystyczne kroki i wprowadzenie do struktury tańca części zwanej silencio (hiszp. cisza). Alegrias jest kojarzone z dwoma miastami w Andaluzji: z Kadyksem i Kordobą.

FANDANGOS 

Pochodzenie. To forma muzyczna, charakterystyczna dla hiszpańskiego folkloru, która wraz z upływem czasu uległa „flamenkizacji”, czyli stała się jednym ze stylów (palos) flamenco. Mimo, że z fandangos można się zetknąć w wielu obszarach Andaluzji, najbardziej znana jest jego odmiana z Huelvy (fandango de Huelva). Istnieje wiele odmian tego stylu, wśród których na szczególną uwagę, obok wyżej wymienionej, zasługują: fandangos de Málaga, fandangos de Alosno i fandangos naturales.

Rytm. To palo liczone jest w kompasie ¾ (1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12). Niektóre z jego postaci istnieją jedynie w formie pozbawionej rytmu, śpiewanej (ale nie tańczonej). Brak rytmu umożliwia śpiewakowi pełną, nieskrępowaną ekspresję przeżyć i emocji.


Taniec. Fandangos początkowo tańczono w parze. Teraz jest tańcem indywidualnym, w postawie ciała oraz charakterze ruchów bardzo podobnym do innego stylu – alegrías. Ramiona, głowa tancerza wznoszą się ku niebu. Zamiast ciążyć do ziemi, ciało prostuje się. Fandangos jest stylem bardzo pogodnym, energicznym, o charakterystycznym, pulsacyjnym rytmie. Uważa się, że wiele innych stylów flamenco ma korzenie w fandango. Są to, m.in. cantes de Málaga (rondeña, jabera, verdiales, malagueñas), cantes de Levante i cantes de las minas (granaína, taranto, taranta, minera, cartagenera).

BULERIAS 

To jeden z najważniejszych stylów muzyki i tańca flamenco. Charakteryzuje się stałym, szybkim rytmem (metrum liczone do 12), dużą ekspresją i dynamiką. Wywodzi się z solea. Bulerías to styl bardzo radosny, dający szerokie pole do popisu w kwestii improwizacji. Obok rumby i tangosa stanowi esencję fiesty flamenco. Istnieje wiele jego odmian.

Strój: Wymagane jest obuwie na obcasie i na twardej podeszwie. Mile widziana spódnica. O szczegółach instruktor poinformuje na pierwszych zajęciach.

GRAFIK
STYL
POZIOM
LOKALIZACJA DZIEŃ GODZINA INSTRUKTOR DATA
PIERWSZYCH ZAJĘĆ
INFO ZAPISY
Flamenco
początkujący
CENTRUM środa 20:45 - 22:00 Magdalena Siwecka 2019-02-20 Taniec soloKOD: FZ09/MPL6        ZAPISZ SIĘ
Flamenco
początkujący
CENTRUM niedziela 16:00 - 17:15 Magdalena Siwecka 2019-02-10 Taniec soloKOD: FZ07/MPL6        ZAPISZ SIĘ
Flamenco
zaawansowany
CENTRUM
CENTRUM
poniedziałek
środa
19:45 - 21:00
19:30 - 20:45
Magdalena Siwecka
Magdalena Siwecka
2019-02-04 Taniec soloKOD: FZ03/MPL6 Guajira z wachlarzem.      ZAPISZ SIĘ
Flamenco
średniozaawansowany
CENTRUM niedziela 19:45 - 21:00 Magdalena Siwecka 2019-02-10 Taniec soloKOD: FZ06/MPL6 Tangos. Dla osób tańczących ponad rok.      ZAPISZ SIĘ
CENNIK
CENNIK PAKIET 4
WEJŚĆ
PAKIET 8
WEJŚĆ
PAKIET 12
WEJŚĆ
PAKIET 16
WEJŚĆ
JEDNORAZOWE
WEJŚCIE
Raz w tygodniu po 75 min. 145,00 zł 245,00 zł 330,00 zł 420,00 zł 50,00 zł
GALERIE INSTRUKTORZY PROMOCJE
 
NASI PARTNERZY:
Polibuda.info
Klub Stodoła
eCard
Copyright by Riviera Szkoła Tańca. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by KOFS.pl. Powered by XIDEMIA CMS.