Szkoła Tańca Riviera, Warszawa
TANIEC
W PARACH  
TANIEC
SOLO  
ZUMBA
FITNESS  
ZAJĘCIA
DLA DZIECI  
ZAJĘCIA
DLA MŁODZIEŻY  
ZAJĘCIA
DLA SENIORÓW  
FLAMENCO

Taniec flamenco to folklor cyganów andaluzyjskich, którzy przybyli na Półwysep Iberyjski ok. XVI w. Ponieważ tereny te przez stulecia zamieszkiwały różne narody, zarówno w śpiewie jak i w tańcu odnaleźć można wyraźne wpływy innych kultur  np. mauretańskiej i żydowskiej.

Flamenco tworzą nierozerwalnie związane ze sobą śpiew, taniec i muzyka (cante, baile, toque). Jako pierwszy ukształtował się śpiew oparty na rytmie. Nieco później pojawił się taniec, stanowiący początkowo formę ilustracji do pieśni.

Taniec flamenco jest najczęściej solowy - to indywidualna forma wypowiedzi, zawierająca zawsze pewien element improwizacji.

Flamenco to nie tylko muzyka i taniec – to sztuka i styl życia. Tętniące energią Andaluzji. Opowiada o sprawach bardzo naturalnych i bliskich człowiekowi – tych trudnych i przyjemnych. Radość, miłość, tęsknota, śmierć, ból …  A na całym świecie ludzie tak samo pragną i tak samo cieszą się i płaczą – stąd fenomen flamenco na całym świecie.

 

ALEGRIAS

Styl flamenco bardzo radosny, dynamiczny, liczony na 12. Od innych stylów flamenco (palos) różnią go m.in. charakterystyczne kroki i wprowadzenie do struktury tańca części zwanej silencio (hiszp. cisza). Alegrias jest kojarzone z dwoma miastami w Andaluzji: z Kadyksem i Kordobą. Należy do najczęściej wykonywanych tańców flamenco.

 

FANDANGOS

Muzyka wywodząca się z hiszpańskiego folkloru, która wraz z upływem czasu została zaadoptowana jako styl flamenco. Mimo, że z fandangos można się zetknąć w wielu obszarach Andaluzji, najbardziej znana jest jego odmiana z Huelvy (fandango de Huelva). Istnieje wiele odmian tego stylu, wśród których na szczególną uwagę, obok wyżej wymienionej, zasługują: fandangos de Málaga, fandangos de Alosno i fandangos naturales.

 

GUAJIRAS

Wywodzi się z folkloru kubańskiego oraz należy do grupy pieśni "de ida y vuelta" (tam i z powrotem). Taniec ten pojawił się we flamenco w pierwszej połowie XX w. Charakteryzuje się delikatnością i subtelnością bardziej charakterystyczną  dla eleganckich salonów sfer wyższych niż życia andaluzyjskiej wioski. Często jest wykonywany z wachlarzem.

 

SIGURIYAS

Pieśń pełna smutku - "puro gitano", pierwotna. Zaistniał w początkach XIX w. Tańczona wymaga ogromnej siły i skupienia – dzięki temu  możliwe jest stworzenie odpowiedniej energii i mocy, wyrazu, charakterystycznych dla tej stylu.  

 

SEVILLANAS

Pieśń  charakterystyczna dla miasta Sevilla. Niezwykle popularna, tańczona podczas świąt, fiest i na współczesnych dyskotekach. Wykonywana w parze, ale może tez być tańczona solo.

 

TANGOS

Ten styl należy do najbardziej tradycyjnych we flamenco. Posiada wiele odmian związanych z miejscem pochodzenia np. tangos de Extramadura, tangos de Malaga – z Malagi, tangos de Granada a także ze  względu na interpretację wybitnych śpiewaków flamenco ( liczne „Tango de…” wyróżniane nazwiskiem śpiewaka). Kobiecy,  pierwotnie zmysłowy i naturalnie piekny tańczony jest w rytmie na 4.

 

Strój: Wymagane jest obuwie na obcasie i na twardej podeszwie. Mile widziana spódnica. O szczegółach pani instruktor poinformuje na pierwszych zajęciach.

GRAFIK
STYL
POZIOM
LOKALIZACJA DZIEŃ GODZINA INSTRUKTOR DATA
PIERWSZYCH ZAJĘĆ
INFO ZAPISY
Nie znaleziono grup
CENNIK
GALERIE INSTRUKTORZY PROMOCJE
 
NASI PARTNERZY:
Klub Stodoła
eCard
Agrafka.com.pl
aladyn.waw.pl
Elante.pl
Polibuda.info
Copyright by Riviera Szkoła Tańca. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by KOFS.pl. Powered by XIDEMIA CMS.