Szkoła Tańca Riviera, Warszawa
TANIEC
W PARACH  
TANIEC
SOLO  
ZUMBA
FITNESS  
ZAJĘCIA
DLA DZIECI  
ZAJĘCIA
DLA MŁODZIEŻY  
ZAJĘCIA
DLA SENIORÓW  

AKTUALNOŚCI

RIVIEROWY SŁOWNIK TANECZNY!

Dodano: 2018-06-27 15:01
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą letnich kursów!

Rivierowy słownik taneczny!

 

Każdy styl tańca jest inny ale łączą je te same emocje a przede wszystkim PASJA. Zapoznaj się z naszym wakacyjnym słownikiem i wybierz słowo, które opisuje Ciebie i Twoje przeżycia! Zamień je w opowiadanie…kto wie może będzie to początek wspaniałej historii :)

Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie szeroką ofertę tańców w parach i solo w naszych obu siedzibach CENTRUM I URSYNÓW.

 

 EKSPRESJA

 

Ognisty, zmysłowy, pełen energii i temperamentu. Dla wielu osób, które się z nim zetknęły, stał się pasją na całe życie. FLAMENCO bo o nim mowa jest to taniec wykonywany solo, w duecie, grupowo lub składa się z kolejnych „solówek”, wykonywanych przez poszczególnych tancerzy. Ruchy ciała i gesty wyrażają pewne stany emocjonalne tancerza lub podkreślają znaczenie słów i charakteru melodii, która im towarzyszy.

FLAMENCO   grupa pocz- Zapisz się tu!

FLAMENCO BATA DE COLA   grupa pocz. – Zapisz się tu!

 

KOBIECOŚĆ

 

Odkryj w sobie piękno, wyzwól swoją  namiętność - poczuj się sexy! Przygotowaliśmy specjalnie dla Pań ( i nie tylko) kursy wakacyjne, które są wspaniałym pomysłem na letnie wieczory.

 

SEXY DANCE  Zapisz się !- mieszanka wybuchowa: dancehall, hip – hop, reggaeton, street jazz, videoclip, jak i możliwe inne dodatki. Wszystko na jednych zajęciach! Wszystko jak najbardziej SEXY! Spalimy mnóstwo kalorii, wyrobimy charyzmę i zyskamy zapał do działania na nowy tydzień dzięki energicznym choreografiom eksponującym to, co my kobiety, mamy najlepsze.

 

LATINO SOLO  Zapisz się !- to gorące, niezwykle żywiołowe rytmy tańców latynoamerykańskich. Do Latino Solo zaliczyć można mieszankę takich stylów, jak: samba, rumba, cha cha, jive, passodoble.

 

HOT TWERK  Zapisz się ! - jest dla każdej kobiety. Polecamy go osobom, które uczą się już tańczyć oraz tym, którzy dopiero chcą zacząć. Twerk to także idealny dodatek dla osób uczących się dancehall’u.

 

DANCEHALL  Zapisz się !-  to taniec ulicy,dzięki któremu można zapomnieć o codziennych problemach. Pozwala zaistnieć i wyróżnić się w tłumie.Charakteryzuje się płynnością ruchów oraz niesamowitym dynamizmem. Wzmacnia mięśnie, koordynuje energiczną pracę bioder, tułowia i rąk zapewniając jednocześnie wspaniałą zabawę i dużo emocji.

 

AFROBEAT  Zapisz się !- ruchy w tańcu są energiczne, często szybkie, wyraźne i artystyczne. Podstawową postawą afrobeatu są ugięte kolana, czyli tak zwany “bounce”. Często wyraźnie zaznaczone są kobiece części ciała.

 

 EMOCJONALNOŚĆ

 

 

MODERN JAZZ  - to styl tańca nowoczesnego, u którego podstaw leży balet. Oparty jest na przeciwnościach: wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek. Jego cechy charakterystyczne to rytmiczna izolacja (wykonywanie niezależnych ruchów poszczególnych części ciała), dynamika i energia oraz miękkie, długie ruchy. Modern Jazz rozwija koordynację, pozwala na wyrażenie drzemiących w nas emocji wykorzystując naturalne ruchy i możliwości ludzkiego ciała.

 Zapisz się TUTAJ!

 

TANIEC WSPÓŁCZESNY  - jest dalszym rozwinięciem tańca ekspresjonistycznego, teatralnego, gdzie w tamach tańca i ruchu znajdujemy radość i zdrowie, oraz poznajemy samego siebie. Podstawą tańca współczesnego jest poznawanie funkcjonowania ludzkiego ciała za pomocą różnych metod i technik. Jest bardzo luźną formą tańca, nie ma ograniczeń jak w balecie, co do ustawienia ciała. Tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ruchu, grawitacja, oddech, swingi itp.

Zapisz się TUTAJ!

 

ENERGIA

 

HIP-HOP/NEW AGE  - to typowy przedstawiciel tańców typu street dance. Głównie tańczy się go do muzyki hip hop. Może on obejmować szeroki zakres stylów oznaczonych jako hip hop, old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i freestyle. tyl ten odwołuje się do klasyki tańca Hip-hop, który wykorzystuje także elementy new style, a nawet sięga do takich technik tanecznych jak: jazz. Choreografie są dzięki temu urozmaicone i niejednostajne, co pozwala wykazać się tancerzowi. Jest to technika bardzo dynamiczna i zarazem otwarta na inne techniki z dużą dawką energii i miękkich, płynnych ruchów.

 

KLIKNIJ TUTAJ!

 

 

RADOŚĆ

ROCK AND ROLL - "trzęś się i kołysz" .Jest to taniec nieujarzmiony i wyzwolony, który odrzuca konwenanse i tradycyjne układy taneczne. Ten szalony taniec, który obfituje w ciekawe kroki oraz masę figur akrobatycznych przetrwał i stał się jednym z największych szaleństw, które dzisiaj odradza się na nowo. Rock&Roll znów jest na topie!

 

Zapisz się KLIKAJĄC TU!

 

TANCE SWINGOWE - styl tańca towarzyskiego pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, tańczony do muzyki jazzowej. Popularny od drugiego do piątego dziesięciolecia XX wieku. Moda na tańczenie swinga, zarówno w Ameryce, jak i w Europie, powróciła w latach osiemdziesiątych. 

 

Zapisz się KLIKAJĄC TU!

 

 TANIEC UŻYTKOWY - Na kursie tańca użytkowego poznacie Państwo kroki, które pozwolą Wam się dobrze bawić się na każdej imprezie. Nasi wyspecjalizowani instruktorzy nauczą Was jak zachowywać się w parze oraz jak w swobodny sposób brylować na parkiecie. To zajęcia przeznaczone dla każdego, kto w szybki sposób chce poznać podstawy tańca w parze.                       

Zapisz się KLIKAJĄC TU!

 

 

BLISKOŚĆ

Przytul ją do siebie…zaproś do TANGA!

 Jest to taniec bardzo sensualny, pełen pasji, a jednocześnie elegancji. Kroki tanga nie są trudne - wystarczy nauczyć się kilku podstawowych, a następnie przeplatać je i lekko modyfikować, aby zrobić wrażenie. W kursie podstawowym znajdą się odniesienia do innych tańców (milonga, candombe, tango-walc) wchodzących w zakres subkultury określanej nazwą „tango”.Ważnym elementem zajęć będą ćwiczenia z techniki, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju tangueras i tangueros (tańczący tango). Każda lekcja będzie zakończona podsumowaniem i wskazówkami do ćwiczeń we własnym zakresie.

 

ZAPISZ SIĘ TUTAJ!

 

 

DYNAMIKA

Brazylia , gorące dziewczyny, słońce , radość, zabawa…Zapraszamy na zajęcia SAMBY!

Samba brazylijska charakteryzuje się dynamicznymi i zmysłowymi ruchami bioder, tańczony jest solowo przez kobiety. Jest "wizytówką" Brazylii na całym świecie. Na kursie samby brasil poznamy trzy rodzaje samby: samba batucada (tętniąca dzikimi bębnami), samba no pe (tchnąca nieco bardziej eleganckim rozluźnieniem) i samba axe (porywająca melodyjnością i prowokująca uśmiech na twarzy) by móc je połączyć z figurami i szaleństwem afro dance.

Strój: obuwie zmienne, strój wygodny-nie krępujący ruchów.  A i nie zapomnij zabrać ze sobą szczerego uśmiechu!

 

Zapisz się TUTAJ!

 

 

 

Zapisów możesz rownież dokonać telefonicznie lub w siedzibach naszej szkoły:

 

Szkoła Tańca Riviera Centrum, przy Metrze Politechnika  (mapka)

DS "Riviera" - główne wejście, parter, ul. Waryńskiego 12, Warszawa

Kontakt z recepcją: tel. 605 056 05622 234 98 98centrum@taniec.net 

 

Szkoła Tańca Riviera Ursynów, przy Metrze Stokłosy (mapka)

ul. Dembowskiego 1, 02-784 Warszawa

Kontakt z recepcją: tel. 607 955 99522 825 80 22ursynow@taniec.net 

GALERIE INSTRUKTORZY PROMOCJE
 
NASI PARTNERZY:
Polibuda.info
Klub Stodoła
eCard
Copyright by Riviera Szkoła Tańca. Wszelkie prawa zastrzeżone. Created by KOFS.pl. Powered by XIDEMIA CMS.